TURNAJ PRE ADAMKA - ČATAJ DŇA: 10.10.2015

15.10.2015 00:04

V sobotu sa na ihrisku v Čataji konal benefičný turnaj pre Adamka Petrucha. Zúčastnilo sa 20 družstiev a zverenci trénera Dominika Ivanka, ktorý sa umiestnili na peknom 4.mieste. Vyzbieraná finančná čiastka tvorila naozaj krásnu sumu. Ako celý turnaj prebiehal sa dozviete v článku. 

 

ZÁPASY:  ŠK Senec – PFK Piešťany 4:0

                 ŠK Senec – Iskra Petržalka 4:2

                 ŠK Senec – FK Inter BA 0:1

                 ŠK Senec – ŠK Čataj 5:3

Osemfinále: ŠK Senec – FK Lokomotíva Trnava 4:3

Semifinále: ŠK Senec – FK Inter BA 0:0 (2:3 na pokutové kopy)

O 3.miesto: ŠK Senec – ČSFA Malacky 1:1 (2:3 na pokutové kopy)                                                       

 

GÓLY: Sipos 6, Paulen 3, Nagy 2, Vietoris 2, Jurka 2, Kováč, Tondra, Sabo, Végh

 

ZOSTAVA:

                                      Grúber  / Jankura

         Tondra  / Végh                                            Paulen / Nagy

                                         Sipos / Pyšný

            Jurka / Iuhanyaková                   Vietoris / Kováč / Sabo

 

ZHODNOTENIE  TURNAJA TRÉNEROM: (tréner Dominik Ivanko) Tento turnaj nebudem extra hodnotiť, skôr ho iba rozpíšem. Každý vie, že tam nešlo o to kto vyhrá, ale aby to dobre dopadlo. Samozrejme, deti to brali inak a pre nich bol každý zápas dôležitý. Bojovali, snažili sa. Zo základnej skupiny sme postúpili za druhým Interom BA do osemfinále. V ňom sme narazili na víťaza C-skupiny Lokomotívu Trnava a vyhrali sme 4:3. Postúpili sme do semifinále, čiže medzi najlepšie 4 mužstvá turnaja z 20. V ňom sme sa znova streli s Interom BA zápas skončil 0:0, no na pokutové kopy sme vypadli a išli hrať o 3.mieso s ČSFA Malacky. Zápas s Malackami skončil 1:1 a prišli na rad znova, pokutové kopy v ktorých sme opäť ťahali za kratší koniec. Konečné miesto sme teda obsadili štvrté. Aspoň viem, že nasledujúci tréning budeme kopať len pokutové kopy (smiech) J. Ale nie, je to lotéria, bohužiaľ neuspeli sme. Nie je to jednoduché si to ani len predstaviť, čo prežíva Adamko a jeho rodičia. Nikto nechce na to ani len pomyslieť. Z dňa na deň sa mu priplietla zákerná choroba s ktorou Adamko bojuje. Niekedy sa človek rozčuľuje nad hlúposťami a pritom sú oveľa dôležitejšie veci v živote - hlavne zdravie. Adamko bojuj verím, že tento tvoj zápas, ktorý hráš zvládneš a privedieš ho do víťazného konca. Aj preto chcel by som sa veľmi pekne poďakovať aj v mene Adamka a jeho rodiny, hlavne našim rodičom z klubu ŠK Senec z kategórie U11, ktorí významnou mierou prispeli k dobrej organizácií turnaja, komentátorovi, rozhodcom, zapisovateľkám, ľudom v bufete a pri varení guľáša a pečení cigánskej, fotografke, chlapom ktorí zabezpečovali materiálne zabezpečenie lavice, stoly a podobne, nechcel by som na nikoho zabudnúť, bolo toho strašne veľa a každému jednému veľká vďaka. Ďalej veľké ďakujem všetkým mužstvám, ktoré pricestovali na turnaj, viem že to nebolo jednoduché, pretože sú ešte rozbehnuté ligové zápasy, no práve preto, veľké ďakujem všetkým, ktorí si preložili zápasy a spravili si v sobotu voľno, aby došli podporiť Adamka. Taktiež ďakujem všetkým rodičom, hráčom, trénerom, ktorí akýmkoľvek spôsobom, či už finančne alebo materiálne pomohli Adamkovi s jeho liečbou. Vyzbieraná finančná čiastka tvorila neuveriteľných 3 134,26 €. ĎAKUJEME !!! Ďakujem aj obci a futbalovému klubu ŠK Čataj, že nám umožnili hraciu plochu s bufetom. Naozaj všetkým veľmi pekne ďakujem, nechcel by som zabudnúť na nikoho. Taktiež futbalovému klubu FK Slovan Levice U11, ktorí sa nemohli zúčastniť turnaja, no pomohli finančnou pomocou, ktorú poslali cez Vion Zlaté Moravce. ĎAKUJEME...
 

Adamko v sobotu nemohol prísť pozrieť na turnaj, tak jeho otec Marek Petruch by chcel v jeho mene veľmi rád niečo odkázať: Nakoľko liečba a celkovo zdravotný stav nedovoľoval Adamkovi, aby sa zúčastnil futbalového turnaja, tak touto cestou sa chcem poďakovať trénerovi Dominikovi Ivankovi a všetkým rodičom z tímu U11, že usporiadali takýto turnaj, čo som vôbec nečakal. Ďalej sa chcem poďakovať všetkým tímom a hráčom, ktorí prišli a hrali pre neho na futbalovom turnaji. Aj za všetky darčeky a finančnú podporu, z ktorých sa Adamko nesmierne tešil a veľmi si to váži. Dodalo mu to ďalšiu silu ísť vpred a bojovať. Rovnako sa chcem poďakovať rodičom za skvelú organizáciu. Ešte raz v mene svojom a v mene Adamka Vám ĎAKUJEME!!! 

 

Taktiež by som sa chcel poďakovať všetkým sponzorom:

- Bageta Gočál - Pezinok (občerstvenie)

- LB Desing Šavlík – Pezinok (trofeje)

- Víno Jano – Limbach (víno)

- Zelovoc Kiss – Senec (ovocie)

- Tipsport Taraba – Martin

- Secar Bratislava a.s (potlač)

- Peter Gewissler (auto na materiálne zabezpečenie a prevoz)